SARAYDA OL DA İSTER YAMAK OL İSTER AHMET OL

SARAYDAKİ MÜCEVHER YAMAK AHMET KARŞILAŞTIRMAMIN ARDINDAN BU YAMAK AHMET’İ ANALATMAYI BOYNUMA BORÇ BİLİRİM 🙂 BU DİZİ BENCE KESİNLİKLE İZLENMESİ GEREKEN DİZİLERDEN.HER BÖLÜMDEN KALİTE, KÜLTÜR, SEVİYE FIŞKIRIYOR.DİZİNİN ÇEKİLME AMACI NEREDE O ESKİ RAMAZANLAR DERİZ YA HANİ İŞTE O ESKİ RAMAZANLARIN NASIL OLDUĞUNU ANLATMAK.ESKİLERİN SADAKA VERME ADETİNDEN TUTUNDA İLK ORUCU SATIN ALMAYA, PİŞEN YEMEKLERDEN TUTUNDA İFTARDA KONUK AĞIRLAMA ADABINA HER ŞEYİ SIRAYLA ELE ALIYORLAR.

DİZİNİN KONUSUNA GELİNCE EFENDİ KİŞİLİĞİ ÇALIŞKANLIĞIYLA USTASININ GÖZÜNE GİRMEYİ BAŞARMIŞ BAHARATÇI ÇIRAĞI AHMET SARAYDA YAMAK OLUR.AHMET’İN SARAYDA YAMAK OLMASI ESKİDEN DÜKKANA GELEN SONRA ANNESİNİN SARAYDA HEKİM OLMASI SEBEBİYLE SARAYA TAŞINAN DİLRUBA’YA DUYDUĞU AŞK ADINA UMUTLANMASINA SEBEP OLUR. VE UMUTLARI BOŞA DEĞİLDİR.ÇÜNKÜ DİLRUBA’YI GÖRMÜŞTÜR VE DİLRUBA’NINDA KENDİSİNİ SEVDİĞİNİ ÖĞRENİR.ANCAK DİLRUBA’NIN TALİBİ VARDIR.BUNUN SONUCUNU DAHA GÖREMEDİK HEP BERABER GÖRECEĞİZ.AMA BU SÜRE ZARFINDA KÜLTÜRÜMÜZ ADINA PEK ÇOK ŞEYİ ÖĞRENECEĞİMİZ BİR DİZİ.ESNAF KARAKTERLERİNDE SARAYDAKİ DİĞER KARAKTERLERİNDE NEREDEYSE HER KONUŞMASI ÖĞRETİCİ.

KARAKTERLERİMİZE GELİNCE…BENCE AŞIK ROLÜNÜN ÜSTÜNE TAM OTURDUĞU HELE Kİ BÖYLE EDEPLİ ÇOCUK ROLÜNE BİÇİLMİŞ KAFTAN OLAN(BENCE TABİ Kİ) KEMAL UÇAR YAMAK AHMET ROLÜNDEDİLRUBA ROLÜNDE İSE BAŞAK PARLAĞI GÖRÜYORUZ.

ASLINDA ESNAFLAR, AŞÇILAR, AŞÇI BAŞI, CARİYELER DERKEN EKİBİN KADROSU PEK GENİŞ AMA BEN BU KADARLA YETİNEYİM..İYİ SEYİRLER DİLEMEKLE KALMAYIP BİR UYARIDA DA BULUNAYIM: BU DİZİ ÇOK AÇKEN İZLENECEK BİR DİZİ DEĞİL. ACAYİP GÜZEL SOFRALAR KURULUYOR..:) SEİDOU

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: